Välkomna till handboll med flickor och pojkar födda 2020

Vi hälsar alla nya och (gamla) spelare välkomna!

Träningstider för Flickor och Pojkar födda 2020 startar

Söndag den 13/9 kl 12:45-13:45 i B hallen

Ingen föranmälan krävs. Det är bara att droppa in och prova på. Kom i träningskläder och inneskor och glöm inte påfylld vattenflaska!

Om ditt barn vill fortsätta med handboll registrerar du kontaktuppgifter i Torslanda HK:s medlemsregister. Det är via detta register som vi närvaroregistrerar och skickar ut information om träningar.

För att registrera en ny spelare klicka på länken här: Registrera ny medlem. I formuläret välj laget F/P2020 (U6). Närvaroregistreringen används också för att vi ska få föreningsbidrag.

Om ditt barn redan finns registrerad och har tränat med ett annat lag tidigare behövs ingen ny registrering. Kontakta oss så flyttar vi spelaren till rätt lag i systemet.

Vill du som förälder engagera dig på något sätt? Kul! Du behöver inga förkunskaper om handboll, det viktiga är att du tycker att det är roligt att hjälpa till vid träningarna. Om du är intresserad av att hjälpa till prata med en ledare i samband med träningen!

Med varma hälsningar,

Tränarna

Här visas nyheter.

Fina segrar under lördagen i Torslandahallen

25 okt, 2026
Damerna tar en övertygande seger emot Hellton, Herrarna klara två poäng i en tät match emot Tyresö och Herrarnas B-lag tar två poäng emot Helltons Herrar i Div 2. Läs mer

Målfest i Torslandahallen 45 - 33

11 okt, 2026
Säsongens första seger i hamn efter en målfest, där hemmalaget vinner med 45 - 33 Läs mer

Torslanda föll i säsongspremiären mot Kroppskultur

17 sep, 2026
En tät match slutade med tvåmålsförlust emot Kroppskultur Läs mer

Förlust i 1/16 dels finalen i Svenska Cupen

30 aug, 2026
Årets cupäventyr för våra herrar slutar med förlust men en boll över två matcher. Slutställningen blev 64-65 över två matcher till Skånelas favör. Läs mer